Kan vi friste deg med en uforglemmelig opplevelse i vill og uberørt arktisk natur? Bli med på tre dagers snøscootertur til Isfjord Radio på Svalbard ❄️
Vi anbefaler at du kombinerer dette med minst en natt i forkant og etterkant på Basecamp Explorer sitt hotell i Longyearbyen. Dette skreddersyr vi for deg!
🌍 Et eventyr utenfor allfarvei
Drømmer du om å oppleve Svalbard på ekte arktisk vis? Bli med Nordmanns-Reiser til Isfjord Radio – et tidligere radiosamband-anlegg for Svalbard-ekspedisjoner som nå er forvandlet til en komfortabel og sjarmerende base for eventyrlystne reisende.
Denne spektakulære snøscooterturen tar deg gjennom Svalbards mektige landskap: snøkledde fjell, frosne fjorder, åpne vidder – og kanskje ser du både reinsdyr og polarrev underveis. Her ute, langt fra sivilisasjonen, kjenner du på en stillhet og storslagenhet som bare Arktis kan tilby.
🧭 Dette er reisen for deg som…
- Vil utforske Svalbard på en aktiv og trygg måte
- Ønsker ekte villmarksopplevelser med komfort
- Er nysgjerrig på Svalbards historie, dyreliv og barske klima
- Vil bo i et unikt hotell utenfor allfarvei
- Reise med liten gruppe – derfor blir det fort utsolgt
🏔️ Snøscooterturen – reisen starter i Longyearbyen
Turen starter med en brief og utstyrsgjennomgang i Longyearbyen før kursen settes vestover mot Kapp Linné og Isfjord Radio. Underveis kjører du gjennom spektakulære arktiske landskap – over isbreer, frosne fjorder og snødekte tundraer. Gruppen stopper for ekspedisjonslunsj i det fri og nyter den mektige naturen.
🏨 Isfjord Radio – sivilisasjonens yttergrense
Ytterst i vest, ved kanten av det uendelige havet, ligger Isfjord Radio – et tidligere radiostasjonanlegg fra 1933 som nå er forvandlet til en av verdens mest unike overnattingssteder. Her venter varm badstue, komfortable senger og gourmetmiddager basert på lokale råvarer som sel, elg og rype. Atmosfæren er lun og gjestfri og utsikten over drivisen og det arktiske landskapet er intet mindre enn magisk. Isfjord Radio er et komfortabelt boutiquehotell der det rustikke møter det moderne. Nyt en varm dusj, en god middag laget på lokale råvarer og kanskje en dukkert i det iskalde ishavet – hvis du tør!
🐾 Utforskning og dyreliv
På dag to utforskes området rundt Isfjord Radio med snøscooter. Guiden tilpasser ruten etter vær- og snøforhold, og du har muligheten til å se isbjørn, reinsdyr og annet arktisk dyreliv. Ekspedisjonslunsjen nytes ute i det fri, og ettermiddagen gir tid til avslapning i badstuen eller i den hyggelige stuen.
🛷 Tilbake til Longyearbyen
Etter en solid frokost på dag tre forbereder vi oss på turen tilbake til Longyearbyen. Du kjører langs kysten, inn mellom karakteristiske fjell og over isbreer, med flere stopp underveis for å lære mer om Svalbards historie, geologi og dyreliv. Lunsjen inntas ute i det fri før du ankommer Longyearbyen på ettermiddagen.
🌿 Bærekraftig reise
Som en del av Basecamp Explorer Spitsbergens innsats for å være klimanøytral, inkluderes en ekstra CO₂- og miljøinvestering på 250,- per gjest. Dette doneres i sin helhet til gode prosjekter som bidrar til en bærekraftig fremtid
🌌 Tre dagers snøscootertur til Isfjord Radio på Svalbard – magiske øyeblikk du aldri glemmer
🎒Scootereventyr gjennom storslått natur
🎒Svalbard-reinsdyr i horisonten
🎒En drink i peisestuen mens snøen faller ute
🎒Midnattssol eller nordlys, avhengig av sesong
🎒Stillheten. Roen. Naturens kraft.
Turen inkluderer:
- Alt nødvendig snøscooterutstyr
- Kyndige og erfarne guider
- Historiefortelling og stopp underveis
- Overnatting med helpensjon på Isfjord Radio Adventure Hotel
- Badekåpe og tilgang sauna
- Lokal mat og enestående utsikt over hav og horisont
📅 Sesong og varighet
Turen går mellom februar og mai – når is og snø gjør landskapet tilgjengelig og magisk.
Varighet: tre dager / to netter
Vil du prøve tre dagers snøscootertur til Isfjord Radio på Svalbard?
Kontakt Nordmanns-Reiser – vi skreddersyr din reise som en pakke
Priser og betingelser:
✈️ Praktisk informasjon
Avreise fra Longyearbyen
Scooterførerkort (B) kreves
Full pakkliste sendes ved bestilling
Passer for eventyrlystne i god fysisk form
Varighet: 3 dager
Pris: Fra 22 990,- per sjåfør/17 990,- per passasjer
Flyreise kommer i tillegg. (Vi anbefaler at du legger inn minst en natt før og etter oppholdet. Dette kan vi ordne for deg)
Inkludert: Alle måltider, overnatting på Isfjord Radio, snøscooter med drivstoff, nødvendig bekledning og utstyr, samt søk- og redningsforsikring
Tillegg: Snøscooterforsikring 250 per dag, enkeltromstillegg, drikke til måltider, personlig utstyr og reiseforsikring